Створення відеороликів за допомогою Windows Movie Maker
Відеоредактор Windows Movie Maker є оптимальним варіантом для початківців, адже входить у систему Windows XP, що доступна більшості користувачів, і його опанування не потребує спеціальних знань.
Відеоредактор — комп’ютерна програма, що містить інструменти, які дають змогу редагувати відеофайли.
Аби створити відеоролик або слайд-шоу у Windows Movie Maker, необхідно виконати низку дій, а саме:
- змонтувати декілька відеофайлів в єдиний фільм, вирізати зайві частини з відеоматеріалу;
- накласти музичний фон, відредагувати його гучність і тривалість;
- зробити переходи між окремими частинами відео чи фотографіями, використовуючи нескладні відеоефекти;
- уставити титри на початку, наприкінці та всередині фільму та відредагувати їх;
- зберегти готовий відеофільм на комп’ютері у форматі WMV (або DV AVI), розмістити ролик у мережі інтернет або записати на цифрову відеокамеру.
Початок роботи в програмі
Перед початком роботи з відеоредактором Windows Movie Maker варто ознайомитися з відеоуроками (подкастами, скрінкастами), що містять навчальну інформацію про робоче середовище Movie Maker, інструменти імпорту відео-, фото- та аудіоматеріалів, способи додавання музичного фону, накладення відеоефектів тощо. Такі відеоуроки можна знайти у вільному доступі в інтернеті, зокрема на YouTube.
Після запуску програму зверніть увагу на представлені в діалоговому вікні етапи створення фільму: запис відео, монтаж фільму, завершення.
У центрі діалогового вікна віднайдіть збірку імпортованих відеокліпів, праворуч яких — опція попереднього перегляду, а знизу — монтажна шкала (рис. 1).
Рис. 1
Щоб почати оброблення файлу, завантажте відеоролик із зовнішнього пристрою (камери) або імпортуйте вже записаний відеофайл.
За раз можна записати необмежену кількість кліпів, зображень або музичних файлів.
Монтаж фільму
Для того щоб створити відеофільм (відеоролик) із завантажених кліпів, перетягуйте їх у відповідному порядку на тимчасову монтажну шкалу за допомогою курсору. Обирайте потрібний кліп, клацнувши на лівій кнопці миші, і не відпускаючи її, перетягуйте кліп на шкалу.
Коли кліп буде на відповідному місці у монтажній шкалі, кнопку відпустіть. Кліпи на монтажній шкалі зазвичай мають різну довжину. Змінювати їх масштаб можна за допомогою піктограм, що розташовані зліва зверху. Так, можна запускати і зупиняти трансляцію кліпу з вибраної точки відліку, клацаючи на відповідних кнопках у робочому вікні програми.
Накладання звуку
Для накладання звука перейдіть до створення аудіоряду до ролика. Для цього ввімкніть мікрофон — у ноутбуках вони, як правило, умонтовані, у персональних комп’ютерах їх потрібно підключати окремо — і клацніть на монтажному столі піктограму із зображенням мікрофона. Відтак з’явиться вікно аудіозапису.
На звукову доріжку можна накладати не лише музичні композиції, а й голосові коментарі. Так, для запису коментарів слід перетягнути мишею індикатор відтворення зі шкали часу на відповідне місце на звуковій доріжці, після чого натиснути на кнопці «Запустити» і записати коментар. Після завершення натисніть на кнопці «Зупинити», унаслідок чого система запропонує вказати назву файлу і папки, куди його помістити.
Називати файл потрібно так, щоб потім було зрозуміло, що це за аудіотрек, наприклад: «Мої коментарі» чи «Фонова музика».
Після запису коментар відобразиться на звуковій доріжці. Якщо клацнути на коментар (аудіотрек) правою кнопкою миші, з’явиться контекстне меню, у якому буде перераховано інструменти роботи з коментарем.
Особливо важливо налаштувати гучність, за допомогою якої можна відредагувати баланс звуку чи вимкнути оригінальну доріжку кліпу, залишивши лише накладений звук.
Додавання відеоефектів
Для накладання відеоефектів на монтажному столі клацніть на піктограмі «Відображення розкадрування». Відеоефекти можуть бути двох типів:
- ефект відтворення самого кліпу;
- ефект переходу від одного кліпу до іншого.
Ефект відтворення кліпу створюйте за допомогою значка із зірочкою, розташованого на кліпі, а ефект переходу — на спеціальному значку між кліпами.
Під час додавання ефекту відтворення у верхньому меню «Сервіс» оберіть опцію «Відеоефекти» — у вікні програми з’явиться список пропонованих відеоефектів з можливістю попереднього перегляду(рис. 2).
Рис. 2
Наведіть курсор на потрібний відеоефект і перетягніть його на відповідний відеокліп монтажного столу. Ефекти можна комбінувати, наприклад, задати одночасно ефект сепії й старої плівки. У цьому самому вікні можна видаляти відеоефекти.
Ефекти переходу урізноманітнюють переходи від одного кліпу до іншого. Задати їх також можна в меню «Сервіс». Після появи списку ефектів переходу оберіть потрібний ефект, попередньо переглянувши його. Перетягуйте ефект курсором на значок переходу. Так, перший перехід має ефект зміни кадру в шаховому порядку, а другий — у довільному.
Створення назви і титрів
Як і в будь-якому фільмі, у відеоролика, створеному за допомогою Windows Movie Maker, має бути назва і титри, де подано перелік авторів та дійових осіб. Для цього оберіть в меню «Сервіс» розділ «Назва і титри». Натисніть на кнопці «Додати назву на початку фільму» — з’явиться форма для введення заголовка та опису. Після зазначення необхідної інформації у правому вікні можна переглянути ці кадри із заданими ефектами.
Анімацію назви і титрів можна задати, натиснувши на кнопці «Змінити анімацію назви». На цьому етапі програма пропонує список найрізноманітніших ефектів. Аналогічним способом можна задати заголовки й опис для будь-якого іншого кліпу, помістивши їх до кліпу, безпосередньо на ньому та після нього. Для створення фінальних титрів передбачено спеціальну форму.
Після цього необхідно прокрутити створений відеофільм у вікні попереднього перегляду. Якщо немає потреби вносити зміни до матеріалу, починайте запис змонтованого фільму. Для того щоб зберегти проект фільму та отримати змогу повернутися до нього пізніше для внесення змін, у меню «Файл» натисніть на кнопці «Зберегти проект».
Завершення створення фільму
Створені відеоролики записують на жорсткий диск комп’ютера. Відтак збережений фільм можна поширювати, наприклад, опублікувати в інтернеті.
Для реалізації кожної з зазначених дій укажіть назву файлу та оберіть папку на жорсткому диску для його зберігання. Після цього у діалоговому вікні програми, що містить варіанти форматів запису, оберіть перший пункт — «Найкраща якість для відтворення на комп’ютері». Це дає змогу зберегти фільм у відповідному форматі та якості відео.
0 коментарі:
Дописати коментар