Графічний редактор — це прикладна програма або пакет програм, що дає змогу користувачеві створювати і редагувати зображення на екрані комп’ютера та зберігати їх у графічних форматах файлів, наприклад, JPEG, PNG, GIF, TIFF.
Пропонуємо розглянути принцип роботи в графічному онлайн -редакторі Pixlr, що як і Photoshop онлайн, дає змогу редагувати фото та будь-яке інше зображення одразу в інтернеті без скачування й установлення програм на персональний комп’ютер.
Сервіс Pixlr — це інтерактивний графічний редактор, що дає змогу редагувати фото та будь- яке інше зображення в режимі онлайн.
Основними перевагами цього сервісу є висока швидкість роботи, відмінна якість зображень і те, що він безплатний.
Використовуючи фоторедактор Pixlr, ви матимете змогу завантажити й обробити зображення, а саме:
- змінити розмір і обрізати зображення;
- додати текст;
- налаштувати яскравість, різкість, контрастність тощо;
- видалити, перемістити, клонувати фрагменти зображення;
- виправити дефекти, зокрема й ефект «червоних очей»;
- домалювати геометричні фігури;
- використати додаткові ефекти, як-от «старий фотознімок», «калейдоскоп» тощо.
Для роботи в онлайн-редакторі Pixlr необхідно лише з’єднання з інтернетом. У пошуковий рядок браузера, наприклад Internet Explorer, Mozilla Firefox чи Opera, слід ввести: apps.pixlr.com/editor/.
Меню запуску
У меню запуску онлайн-сервісу Pixlr (рис. 1) ви зможете обрати спосіб завантаження графічного файлу (фото, малюнок, інше графічне зображення) з персонального комп’ютера чи з інтернету або відкрити чисте полотно для створення власного малюнка. Для малювання зображення функціонує меню «Создать новое изображение».
Рис. 1
Для завантаження і подальшого редагування зображення, що збережене на персональному комп’ютері, слід клацнути на кнопці «Загрузить изображение с компьютера». Відкриється вікно, у якому потрібно назвати документ і встановити його розміри — довжину й ширину в пікселях. Ці параметри можна задати, увівши цифри у відповідне поле або вибравши переміщенням повзунка (рис. 2). Якщо ви хочете, щоб зображення розміщувалося на прозорому фоні, то слід позначити галочкою опцію «Прозорий фон». Завершіть налаштування, клацнувши на кнопці «Да». Після натискання відкриється вікно провідника. Оберіть потрібний файл і клацніть на кнопці «Відкрити».
Рис. 2
Онлайн-редактор дає змогу завантажувати з комп’ютера і редагувати файли найпоширеніших форматів (JPG, JPEG, GIF, PNG, BMP, PSD, PXD тощо).
«Загрузить изображение с URL» — меню, у якому ви працюватимете, якщо вихідне зображення розміщене в інтернеті. Для цього слід скопіювати посилання на це зображення і вставити його в поле введення. Відтак клацніть на кнопці «Да» — зображення миттєво завантажиться в графічний редактор.
Головне меню
Головне меню розміщене на горизонтальній панелі вгорі вікна редактора і містить вкладки «Файл», «Редактировать», «Изображение», «Слой», «Коррекция», «Фильтр», «Просмотр», «Язык», «Справка». Для виклику потрібної вкладки просто клацніть на її назві — побачите список команд вибраної вкладки.
Вкладка «Файл» дає змогу завантажувати і зберігати зображення, а також виводити його на друк.
Завдяки вкладці «Редактировать», застосувавши функцію «Свободное преобразование», ви зможете довільно стискати, розтягувати й обертати зображення.
Вкладка «Изображение» містить налаштування щодо редагування розміру полотна й зображення, дає змогу обертати зображення на 90° та робити його дзеркальне відображення відносно вертикалі або горизонталі. Щоб змінити розмір зображення, слід вибрати функцію «Размер изображения» й у вікні встановити потрібну довжину чи ширину переміщенням повзунка або введенням параметрів зображення у відповідне поле. Доцільно використовувати додаткову опцію «Сохраняя пропорции», щоб зображення не викривлялося і, у разі зміни його розміру, зберігалися його початкові пропорції. При цьому слід вказати лише одне значення, інше розраховується автоматично. Для збереження цих налаштувань клацніть на кнопці «Да».
Вкладка «Слой» містить такі функції, як додавання нового шару, дублювання шару, об’єднання виділених шарів, обрання стилю шару.
Функції вкладки «Коррекция» дають змогу досягти саме тієї чіткості й освітлення, кольорової гами, які ви хочете передати на фотографії. Наприклад, нескладні маніпуляції з контрастністю надають фотографії ефекту намальованої картини, вона стає більш колоритною і об’ємною. Для цього у вкладці «Коррекция» слід обрати функцію «Яркость/Контрастность» й у віконці, що відкриється, обрати потрібне значення, перемістивши повзунок або ввівши значення у відповідне поле. Для збереження налаштувань клацніть на кнопці «Да» (рис. 3).
Рис. 3
Корекція колірного тону/контрастності регулює три параметри: «Цветовой тон», «Насыщенность», «Уровень света» (рис. 4). Налаштування колірного тону дає змогу змінити відтінок кольору фотографії. Змінюючи насиченість, зображення можна зробити як барвистішим та яскравішим, так і навпаки, — сірим, практично безбарвним. Корекція кольору є однією з найскладніших, проте дає змогу досягти бажаного результату на фотографії.
Рис. 4
Корегування рівнів — це гістограма, завдяки якій можна точно налаштувати яскравість, контрастність, діапазон білих і чорних тонів на фотографії (рис. 5). Гістограму можна редагувати за чотирма каналами кольору:
- RGB (загальний);
- червоний;
- зелений;
- синій.
Рис. 5
Проте найпотужнішою функцією налаштування кольору є «Кривые» (рис. 6). Тональні криві використовують професіонали для досягнення ефекту фото, зробленого за певних умов, а також імітування будь-якої плівки фотоапарата. Багатьом ця функція допомагає вийти із ситуації, коли немає можливості перезняти фотографії. Навчитися використовувати функцію «Кривые» допоможуть «Предварительные настройки», завдяки яким можна простежити, як змінюється зображення залежно від вигину тієї чи тієї кривої за одним із чотирьох каналів.
Рис. 6
Функція редагування «Автоуровни» здійснює автоматичне налаштування колірної гістограми, ніби очищує колір від зайвих тонів. Фотографія стає якіснішою. Авторівні використовують для оброблення старих фотографій, які з часом стали неяскравими і розмитими.
Функція «Обесцвечивание» знебарвлює зображення, роблячи фотографії чорно-білими, а функція «Негатив» інвертує знімок у негатив.
Функція «Порог» перетворює кольорову фотографію на чорно-білу з високою контрастністю зображення. Налаштування дають можливість задати рівень порога, при якому пікселі світліші, ніж поріг, — перетворюються в білі, темніші — у чорні.
Функція «Пастеризация» дає змогу вибрати кількість колірних рівнів, їх усього шість. Це значить, що для триканального режиму RGB виходить всього 216 кольорів, до яких зводиться вся палітра на зображенні.
Онлайн-редактор Pixlr пропонує широкий вибір різних фільтрів для креативного оброблення фотографії, що розміщені у вкладці «Фильтр» головного меню. Так, фільтр «Калейдоскоп» дає змогу імітувати зображення справжнього калейдоскопа, дивовижні візерунки якого захоплюють. Застосування фільтра «Пастель» надає фотографії ефект живопису — картини, намальованої пастельними фарбами. За допомогою фільтра «Старый фотоснимок» можна досягти такого колірного відтінку, як на фотографіях, зроблених старими фотоапаратами, а завдяки нескладним налаштуванням градієнта колірності у фільтрі «Поиск цвета» — обрати оптимальне колірне рішення. Кількість колірних переходів на градієнті необмежена і дає змогу змінювати прозорість кольору на будь-якій ділянці градієнта.
Робоча сторінка
Робоча сторінка графічного онлайн-редактора Pixlr складається з таких панелей, як «Инструменты» — 1, «Параметры инструментов» — 2, «Навигатор» — 3, «Слои» — 4, «Журнал» — 5 (рис. 7).
Рис. 7
Для редагування зображення в графічному онлайн-редакторі Pixlr передбачені різні інструменти, для кожного з яких можна окремо встановити додаткові параметри.
Інструменти для редагування зображень у графічному онлайн-редакторі Pixlr
Інструмент
|
Застосування
|
Параметри інструмента
|
---|---|---|
Обрезка
|
Обрізання зображення за потрібними розмірами. Курсор відображається як хрестик. Слід установити його в потрібному місці зображення й розтягнути межі до необхідного розміру. Потім клацнути двічі правою клавішею миші на виділеній частині — залишиться лише обрана частина зображення
|
Ограничение — у цьому параметрі можливі три варіанти:
без ограничений — виділяється частина зображення довільного розміру;
соотношение сторон — розмір виділеного фрагмента визначається співвідношенням широти й висоти, яке задається в сусідніх полях [Широта] і [Высота]. Наприклад, виділити квадратний фрагмент можна за співвідношенням сторін 1:1;
выходной размер — після кадрування виділений фрагмент розтягнеться до розмірів вихідного зображення
|
Перемещение
|
Переміщення виділених фрагментів зображення, а також тексту й окремих шарів один щодо одного. Для переміщення вибраного об’єкта слід активувати інструмент переміщення, клацнувши на потрібний елемент. Не відпускаючи, переміщувати фрагмент до того місця, де потрібно його розмістити. Щоб перемістити шар, заздалегідь у панелі «Слои» зробити активним той шар, який буде переміщуватися
|
–
|
Выделение
|
Виділення на зображенні фрагмента у формі прямокутника й еліпса. Для цього слід поставити курсор у потрібному місці зображення та розтягнути межі до необхідного розміру. Можна виділити кілька фрагментів одночасно. Для цього, виділяючи другий і наступний фрагменти, слід одночасно утримувати клавішу Shift
|
Растушевывание — застосовується для прямокутного виділення. Значення змінюється від 0 до 100. Що вище значення, то більш згладженими будуть кути виділеного прямокутника. Наприклад, при значенні 0 прямокутник буде мати прямі кути без заокруглень. Якщо виставити значення розтушовування на 100, то виділений фрагмент матиме форму овала або кола.
Рассредоточить — створює більш плавні колірні переходи на ділянках з високою контрастністю
|
Лассо
|
Виділення фрагмента довільної форми. Необхідно обрати інструмент і, утримуючи кнопку, обвести потрібний фрагмент. За одночасного утримання клавіші перемикання можливе виділення декількох фрагментів. Є багатокутне ласо, яке виділяє об’єкт за допомогою прямих ліній, що проходять через точки, які ви вказуєте
|
Два види ласо: перше — звичайне, друге — багатокутне. Активне те, значок якого в рамочці.
Растушевывание — згладжує межі виділення, зокрема під час роботи з багатокутним ласо.
Рассредоточить — створює більш плавні колірні переходи на фрагментах із високою контрастністю
|
Волшебная палочка
|
Виділення одним кліком фрагментів однієї колірної гами для їх подальшого редагування. Клацнувши на певній точці зображення, можна обрати колір, щодо якого відбуватиметься виділення. Якщо використовувати інструмент спільно з клавішею перемикання, то виділятимуться кілька фрагментів на зображенні. Приєднуючи так розташовані поряд фрагменти, можна виділити певний фрагмент зображення. Щоб скасувати виділення, слід клікнути паличкою по виділеному фрагменту, утримуючи клавішу Ctrl
|
Толлерантность — задає чутливість до відтінків кольору, які мають включатися у фрагмент, що виділяють. Що більше значення, то більше відтінків додається до фрагмента, який виділяє «чарівна паличка». Для точнішого виділення ліпше використовувати невеликі значення.
Рассредоточить — згладжує краї виділеного фрагмента. Якщо цей параметр неактивний, краї матимуть чіткі рівні межі.
Смежные — виділяє замкнутий безперервний фрагмент вибраної колірної гами. Якщо параметр не позначений галочкою, то виділяються всі елементи зображення, що мають подібний колір
|
Карандаш
|
Малювання на зображенні. На відміну від інструмента «Кисть», не має автоматичного згладжування ліній, імітує гострий олівець
|
Кисть — вибір товщини й зовнішнього вигляду олівця.
Непрозрачность — дає змогу визначити ступінь прозорості олівця відносно тла, на якому ним малюють. Задається у відсотковому співвідношенні від 0 до 100%
|
Кисть
|
Малювання згладжених, на відміну від інструмента «Карандаш», ліній
|
Кисть — задає товщину і зовнішній вигляд пензля.
Непрозрачность — дає змогу у відсотковому співвідношенні (від 0 до 100%) змінювати ступінь прозорості пензля відносно тла, на якому ним малюють.
Рассеять — якщо цей параметр встановлений (позначений галочкою), пензель малюватиме хаотичними мазками фарби вздовж лінії, по якій ведуть курсор.
Диффузия — імітує розпорошення аерозольним балончиком з фарбою
|
Ластик
|
Стирання фрагментів зображення. Якщо тло зображення непрозоре, то під час стирання ці місця забарвлюються кольором тла, як правило, білим. Якщо ж зображення має прозоре тло, то ластик стирає до прозорого
|
Кисть — налаштовує товщину і зовнішній вигляд поверхні ластику.
Непрозрачность — використовують, щоб у процентному співвідношенні задати ступінь прозорості ластику відносно тла, на якому ним стирають
|
Заливка
|
Заповнення (зафарбування) обраним кольором певних фрагментів зображення
|
Непрозрачность — задає в процентному співвідношенні ступінь прозорості заливки відносно тла, до якого її застосовують.
Толлерантность — аналогічний параметрам «чарівної палички», визначає чутливість до меж кольорів.
Рассредоточить — дає змогу згладити краї фрагмента, що забарвлюється.
Смежные — у активованому стані, коли поставлена галочка, інструмент заливає замкнутий фрагмент певної колірної гами. За відсутності галочки заливаються фрагменти зображення, що мають подібний колір.
Все слои — дає змогу робити заливку на всіх шарах одразу, незалежно від того, який шар зараз є активним
|
Градиент
|
Створення на зображенні плавного переходу від одного кольору до іншого. Кольори градієнта і кількість переходів можна встановити самостійно або обрати зі встановлених композицій. Є можливість встановити тип градієнта — лінійний або круговий. Популярний інструмент для оформлення блогу чи особистої сторінки
|
Непрозрачность — дає змогу в процентному співвідношенні встановити ступінь прозорості градієнта щодо фону, на який його нашаровують.
Градиент — задає колір і кількість переходів градієнта. Є можливість обрати з готових градієнтів.
Текст — дає змогу вибрати один із двох типів градієнта:
линейный — колір градієнта змінюється в одному напрямку, зліва направо;
радиальный — колір градієнта змінюється в усіх напрямках, від центральної точки розбіжними колами, колір яких буде повторювати колірну лінійку обраного градієнта.
Метод распространения — дає змогу обрати один із трьох способів розподілу градієнта по зображенню:
грунтовка — градієнт заливає фрагмент повністю, використовуючи спектр заданих кольорів один раз;
отражение — спектр кольорів використовується кілька разів, при цьому кожен наступний повтор переходу є дзеркальним відображенням попереднього;
повторение — спектр кольорів градієнта використовується кілька разів, повторюючи ті самі колірні переходи один за одним.
Режим — дає змогу обрати один з декількох індивідуальних режимів змішування маски градієнта й зображення, до якого він був застосований
|
Клонирующий штамп
|
Клонування (копіювання) частин зображення й використання їх в іншому місці зображення. Спочатку потрібно вказати вихідну точку для клонування. Для цього, утримуючи клавішу Ctrl, клікнути курсором в потрібному місці. Після чого відпустити клавішу Ctrl і вести курсор до того місця, куди потрібно цей фрагмент скопіювати, вимальовуючи зображення-дублікат
|
Кисть — установлює розмір і зовнішній вигляд пензля.
Непрозрачность — у процентному співвідношенні встановлює рівень прозорості копії відносно фону, на якому її малюють.
Выравнивание — задає спосіб перенесення фрагмента, який клонують. Під час вимальовування копії вихідна точка для клонування переміщується синхронно із самим штампом, повторюючи його траєкторію. Якщо параметр включений (поставлена галочка), копіювання фрагмента зображення відбувається безперервно, і у разі відпускання кнопки миші не спричиняє розриву фрагмента. Якщо параметр відключений, то за кожного натискання кнопки миші інструмент малює нову копію штампа.
Создать образцы всех слоёв — за ввімкненого режиму штамп копіює загальну картинку з усіх шарів зображення. Штамп копіюється лише в активований шар. Якщо цей режим увімкнений, то штамп копіюється лише з одного шару, активного в момент застосування штампа
|
Замена цвета
|
Зміна кольору окремих фрагментів зображення. Необхідно обрати новий колір за допомогою інструмента, встановити колір тла. Потім, утримуючи кнопку миші, малювати на тому елементі зображення, колір якого потрібно змінити
|
Кисть — задає розмір і зовнішній вигляд пензля.
Толлерантность — призначений для виставлення чутливості до меж кольорів. Що більше значення толерантності, то більше відтінків обраного кольору замальовується новим, і то більший фрагмент зображення можна відредагувати. Для точнішої заміни кольору на певному фрагменті ліпше використовувати невеликі значення толерантності.
Подобрать под задний уровень света — у разі виставлення цього параметра колір, вибраний для заміни, автоматично підганяється під яскравість і насиченість вихідного зображення. Це дає змогу досягти такого результату, за якого практично не буде помітно, що зображення оброблялося
|
Рисование (Фигуры)
|
Малювання різних геометричних фігур (прямокутників, кіл і ліній). Є можливість обрати стандартну фігуру
|
Непрозрачность — налаштовує у відсотковому співвідношенні ступінь прозорості фігури відносно тла.
Режим — установлює спосіб накладання фігури на зображення.
Размер границ (Размер — для фигуры Линия) — задає товщину ліній фігури.
|
Заполнить форму — дає змогу залити внутрішню площу намальованої фігури попередньо обраним кольором. Колір заливки задають у нижній частині за допомогою інструмента «Встановити колір заднього фону».
Радиус (лише для фігури прямокутник із заокругленими краями) — задає значення радіуса кіл, що утворюють заокруглені краї
| ||
Размытие
|
Вибрані фрагменти зображення можна зробити гладкими й розмитими, навіть якщо в зображенні видно зерно пікселів, або треба розмити межу між двома шарами
|
Кисть — задає товщину і зовнішній вигляд пензля інструмента.
Интенсивность — що вище значення цього параметра задане, то сильніше розмито зображення
|
Резкость
|
Посилення контрастності в певній частині зображення. Робить більш чіткими межі або контури, прибирає розмитість
|
Кисть — задає товщину й зовнішній вигляд пензля інструмента.
Интенсивность — що вище значення цього параметра задане, то вища контрастність зображення
|
Палец (Смазывание)
|
Вирівнення меж шарів шляхом розмазування
|
Кисть — задає товщину і зовнішній вигляд пензля інструмента.
Интенсивность — що вище значення цього параметра задане, то розмазаніше зображення
|
Губка (Насыщенность)
|
Додавання або прибирання насиченості кольором, що акцентує увагу на певній деталі
|
Кисть — встановлює товщину і зовнішній вигляд пензля інструмента.
Режим — дає змогу обрати один із двох режимів оброблення: «Насыщенность», «Обесцвечивание».
Интенсивность — що вище значення цього параметра задане, то більш насиченим буде зображення в режимі «Насыщенность» і менш насиченим в режимі «Обесцвечивание»
|
Осветление
|
Освітлення зображення. Часто використовують для додавання зображенню ефекту старовини
|
Кисть — задає товщину і зовнішній вигляд пензля інструмента.
Диапазон — дає змогу вибрати один з трьох режимів освітлення:
тени — в цьому режимі інструмент сильніше обробляє більш темні частини зображення, ніж світлі;
средние Тона — і темні, і світлі частини зображення обробляються інструментом однаково;
выделение цветом — інструмент сильніше обробляє більш світлі частини зображення, ніж темні.
Експозиция — дає змогу змінювати силу впливу цього інструмента для більшого або меншого освітлення
|
Затемнение
|
Затемнення вибраної частини зображення
|
Параметри такі самі, як в інструмента «Осветление»
|
Удаление эффекта «красных глаз»
|
Усунення на фотографії небажаних колірних дефектів від фотоспалаху. Потрібно клацнути по центру кожного ока для усунення червоного
|
Толлерантность — додає чутливості інструменту до межі кольорів
|
Точечная коррекция
|
Усунення «шуму» на зображенні. Зручний інструмент для корекції відсканованих зображень, особливо старих фотографій. Щоб застосувати інструмент, слід клікнути на елементі, що потрібно «затерти»
|
Размер — установлює розмір фрагмента, на який поширюється дія інструмента
|
Раздувание (Растяжение)
|
«Роздування» певної частини зображення. Зображення розтягується від центра до країв кола курсора
|
Размер — задає розмір діаметра пензля інструмента.
Интенсивность — що вище значення цього параметра задане, то більше розтягується зображення.
Размер — установлює розмір фрагмента, на який поширюється дія інструмента
|
Дисторсия (Сжатие)
|
Стиснення певної частини зображення. Як і в разі розтягування, слід застосовувати на потрібному фрагменті зображення
|
Размер — установлює діаметр пензля інструмента.
Интенсивность — що вище значення цього параметра задане, то більше стискається частина зображення під час дії інструмента
|
Пипетка
|
Дає змогу «взяти пробу» кольору і встановити його як колір переднього або заднього тла. Взявши піпетку, слід клікнути нею в тій точці зображення, звідки потрібно взяти зразок. У разі взяття кольору для заднього фону потрібно одночасно натиснути і клавішу Shift
|
–
|
Текст
|
Додавання і редагування тексту. Необхідно активувати інструмент і клацнути мишкою на зображенні. Відкриється вікно редагування тексту, де потрібно написати сам текст і встановити його параметри. Для підтвердження клацніть на кнопці «Да» — і текст відобразиться на зображенні. За допомогою інструмента «Перемещение» можна розмістити текст у потрібному місці зображення. Щоб змінити вже доданий текст, слід клацнути на ньому для виклику вікна редагування
|
Шрифт — дає змогу обрати шрифт тексту.
Размер — встановлює розмір шрифту.
Стиль — дає змогу застосувати один із чотирьох видів написання: стандартний, жирний, курсив, жирний/курсив.
Цвет — задає колір тексту
|
Рука
|
Дає змогу рухатися по зображенню, якщо воно має велике розширення, або редагування відбувається за сильного збільшення (масштабування). Натиснувши на ліву клавішу миші, слід перетягнути зображення в потрібний бік
|
–
|
Лупа (Масштаб)
|
Ефективне та точне редагування для збільшення і зменшення масштабу зображення. Щоб збільшити масштаб, слід активізувати інструмент і клацнути лупою на зображенні. Щоб застосувати режим зменшення — клікнути, одночасно натиснувши клавішу «Перемещение». Поточний масштаб відображається у лівому куті зображення, а також на панелі «Навигатор»
|
–
|
Щоб встановити додаткові параметри, клацніть лівою кнопкою миші на іконці потрібного інструмента з тих, що розміщені на панелі «Инструменты». Одразу після цього всі його параметри відобразяться вгорі робочої сторінки — на панелі «Параметры инструментов».
Щоб побачити підказку з назвою інструмента, наведіть і тримайте курсор на іконці. У дужках указані гарячі клавіші, які дублюють основну панель і дають змогу активувати потрібний інструмент з клавіатури. Наприклад, клавіша L викликає інструмент «Лассо», V — «Перемещение» і т. д.
Панель «Навигатор» — вікно з мініатюрою зображення, розміщене в правому верхньому куті робочої сторінки. На ньому показано поточне розміщення курсора на зображенні відносно вертикальної і горизонтальної осі, а також розмір виділеного фрагмента (W — ширина, H — висота). За допомогою повзунка масштабування ви можете збільшити потрібний фрагмент зображення або, навпаки, зменшити й переглянути його, якщо зображення надто велике за розміром. Масштаб редагованого зображення також можна вказати, увівши необхідні цифри в поле поруч або в лівий нижній кут основного вікна з вашим зображенням.
Панель «Слои» дає змогу виконувати різні операції із шарами зображення:
- відображати шари в різній послідовності один щодо одного;
- виставляти маску для будь-якого з шарів;
- дублювати, видаляти і створювати нові шари;
- виставляти прозорість шару;
- накладати особливі ефекти.
У верхній частині панелі є налаштування режимів змішування шарів, процентне налаштування прозорості виділеного шару. Крім цього у графічному редакторі можна задати власний стиль для кожного шару, скориставшись списком ручних налаштувань. Для цього потрібно клацнути на кнопці «Стили слоя» у нижній частині панелі «Слои» (рис. 8). Стиль шару задається такими параметрами, як тіні, скіс, зовнішнє і внутрішнє світіння. Слід відзначити галочкою ті налаштування, які вам імпонують.
Рис. 8
Панель «Журнал» — це вікно, у якому відображається список усіх операцій із зображенням у послідовності їх виконання (рис. 9). Ця зручна функція допоможе простежити всі ваші дії під час редагування зображення. За потреби ви можете повернутися до певної дії і почати редагування спочатку чи з певного етапу.
0 коментарі:
Дописати коментар